Ginekologia estetyczna – definicja

Ginekologia estetyczna – to zbiór inwazyjnych procedur medycznych mających na celu poprawę wyglądu zewnętrznych narządów płciowych kobiety lub poprawę funkcji seksualnych. Ginekologia estetyczna wpływa na poprawę komfortu psychicznego kobiet i poczucia własnej wartości, które z różnych powodów mają problem z wyglądem tej okolicy ciała.
Do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej kwalifikują się kobiety, które są niezadowolone z wyglądu swoich zewnętrznych narządów płciowych. Zazwyczaj są to kobiety, których wargi sromowe uległy deformacji po porodzie, są asymetryczne lub przerośnięte i utrudniają współżycie lub sprawiają ból podczas uprawiania sportów lub nawet zwykłych spacerów.

Nasze Centrum już od kilku lat ma w swojej ofercie zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej. Są to zabiegi mało inwazyjne, nie wymagające hospitalizacji i długiej rekonwalescencji, natomiast prawie od razu poprawiające jakość życia seksualnego oraz usuwające źródła kompleksów. Nasze centrum dysponuje szerokim wachlarzem zabiegów, które w istotny sposób mogą podnieść komfort życia codziennego.

Zabiegi ginekologii estetycznej są dedykowane kobiecie w każdym wieku. Kobiety młode borykają się głównie z problemem niezadowolenia z wyglądu i kształtu warg sromowych czy krocza np. po przebytym porodzie. Natomiast kobiety w okresie menopauzalnym skarżą się na takie dolegliwości jak suchość pochwy, ból podczas stosunku czy ciągłe podrażnienie okolic intymnych. W podeszłym wieku pacjentki często zmagają się z problemem nietrzymania moczu. Każda z wymienionych dolegliwości może w istotny sposób wpływać na funkcjonowanie ciała kobiety. To z kolei wpływa na spadek jej samooceny, zamknięcie w sobie i unikanie kontaktów intymnych. Ginekologia estetyczna przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, które pragną poprawić wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych oraz poprawić ich funkcje seksualne. Kobietom, które chcą podnieść komfort własnego życia seksualnego, poprawić samoocenę, ułatwić przeżywanie w pełni doznań erotycznych. Buduje nie tylko poczucie pewności siebie i wysoką samoocenę, ale i dobre samopoczucie.

źródło: Wikipedia.org
źródło: monalisatouch.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.