Osocze

W Centrum Victoria oferujemy innowacyjną terapię miejsc intymnych z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego PRP. Jest to jedyny w swoim rodzaju preparat pozyskiwany z krwi własnej pacjentki, bezpośrednio przed zabiegiem. Substancję pozyskuje się w procesie odwirowania krwi. W osoczu znajduje się wysokie stężenie trombocytów (płytek krwi) wydzielających tzw. czynniki wzrostu (białka), które odpowiadają za namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka. Ponadto czynniki wzrostu stymulują syntezę DNA i pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Innymi słowy, w miejscu podania osocza dochodzi do intensywnych procesów regeneracji, odbudowy tkanek i uelastycznienia skóry.

Osocze bogatopłytkowe PRP pomaga w zwalczaniu takich problemów, jak: suchość pochwy, wiotkość okolic intymnych, atrofia warg sromowych, otarcia, urazy, nawracające infekcje intymne, ścieńczenie błony śluzowej pochwy, bolesność podczas kontaktów intymnych.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza nie niosą ze sobą ryzyka powikłań, wystąpienia stanu zapalnego ani reakcji alergicznych. To w pełni bezpieczna metoda odnowienia tkanek, wykorzystująca potencjał tkwiący we własnej krwi pacjentki.

Pierwsze efekty można zauważyć już po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu. Na pełne rezultaty trzeba poczekać kilka miesięcy. W tym czasie kondycja skóry stopniowo, tydzień po tygodniu ulega poprawie, aż do uzyskania:

· zwiększenia nawilżenia pochwy,

· poprawy elastyczności pochwy,
· wyeliminowania uczucia suchości oraz bólu podczas współżycia,
· zmniejszenia objawów związanych z okresem przekwitania,
· przywrócenia właściwego pH i naturalnej mikroflory pochwy, dla skutecznej ochrony przed infekcjami.

Przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele, zaliczają się do nich: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, choroby krwi, uszkodzenia skóry, aktywne infekcje. Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach.