Diagnostyczne wyłyżeczkowanie ścian jamy macicy

Diagnostyczne wyłyżeczkowanie ścian jamy macicy jest jednym z badań diagnostycznych, które umożliwiają pobranie wycinka błony śluzowej z wnętrza macicy w celu dalszej analizy.

Przed zabiegiem pacjentka powinna poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, dolegliwościach, ciąży lub podejrzeniu ciąży. Przed zabiegiem zaleca się przeprowadzenie badania USG, które pomoże w ustaleniu stanu błony śluzowej macicy.

Zabieg łyżeczkowania diagnostycznego polega na wprowadzeniu specjalnego narzędzia, tzw. łyżki diagnostycznej, do wnętrza macicy, a następnie usunięciu niewielkiego fragmentu błony śluzowej. Zabieg jest wykonywany zwykle ambulatoryjnie, czyli pacjentka nie wymaga hospitalizacji.

Po zabiegu mogą wystąpić krwawienia lub plamienia, a także niewielki dyskomfort w podbrzuszu. Zaleca się unikanie aktywności seksualnej, stosowania tamponów oraz kąpieli w wannie przez około tydzień po zabiegu. W przypadku wystąpienia gorączki, silnych bóli brzucha lub występowania krwawienia w większej ilości, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

W naszym Centrum wykonasz to badania diagnostyczne w asyście lekarza anastezjologa.

Scroll to Top
Umów wizytę