KTG

KTG (Kardiotokografia) to badanie, które ma na celu monitorowanie czynności serca dziecka w łonie matki. Jest to jedna z najważniejszych metod oceny stanu zdrowia płodu i stanowi ważne narzędzie diagnostyczne dla lekarzy prowadzących ciążę.

Podczas badania KTG, specjalny aparat z dwoma czujnikami zostaje umieszczony na brzuchu kobiety w ciąży. Jeden czujnik rejestruje skurcze macicy, a drugi mierzy tętno dziecka. Wynik badania przedstawiany jest w postaci wykresu, który umożliwia ocenę rytmu serca dziecka i jego reakcji na skurcze macicy.

Badanie KTG może być wykonywane w trakcie ciąży, zwłaszcza w ostatnich tygodniach przed porodem, kiedy to zwiększa się ryzyko powikłań. Może być również zlecane w przypadku podejrzenia stanu zagrożenia dla zdrowia dziecka, takiego jak np. niedotlenienie.

W Centrum Victoria oferujemy badania KTG -NST pacjentkom prowadzącym u nas ciążę bezpłatnie. Nasza klinika jest wyposażona w nowoczesny sprzęt i zapewnia wykwalifikowaną obsługę, co gwarantuje najwyższą jakość wykonywanych badań.

Scroll to Top
Umów wizytę