Nadżerki

Nadżerki okolic intymnych to schorzenie, które dotyka głównie kobiety i polega na występowaniu otwartych ran lub wrzodów na błonie śluzowej warg sromowych, sromie, pochwie czy na szyjce macicy. Mogą powodować bolesne pieczenie, dyskomfort podczas chodzenia i siedzenia, a także krwawienie.

Leczenie nadżerek okolic intymnych zależy od przyczyny choroby. Najczęściej stosuje się terapię farmakologiczną, która polega na stosowaniu maści i kremów przeciwzapalnych oraz antybiotyków. W przypadku nawracających lub trudnych do wyleczenia nadżerek, konieczne może być wykonanie zabiegu chirurgicznego, jak np. kriochirurgia

W ginekologii estetycznej stosuje się również laseroterapię, która jest skuteczną metodą leczenia nadżerek okolic intymnych. Zabieg polega na nakierowaniu wiązki lasera na zmienione chorobowo obszary skóry, co powoduje zniszczenie uszkodzonej tkanki i pobudzenie procesu gojenia.

Leczenie nadżerek okolic intymnych powinno być zawsze przeprowadzone przez doświadczonych lekarzy, którzy dobiorą odpowiednią terapię, zgodną z przyczyną i nasileniem choroby. Pacjentki powinny również pamiętać o odpowiedniej higienie intymnej oraz unikaniu czynników, które mogą nasilać objawy, jak np. używanie chemicznych środków do higieny intymnej, noszenie zbyt obcisłych ubrań lub niewłaściwie dobranych podpasek.

Scroll to Top
Umów wizytę